játék

Erasmus projektjeink: Exploring the past in peace (Békében felfedezni a múltat)

A legújabb Erasmus+ KA2-es projektünk 2022 őszén indult el, és a fő célja egy történelmi (római kori) gamifikált, VR elemekkel ellátott játék létrehozása. A projektben a Motimore csapata gamifikációs szakértői szerepben vesz részt. A Motimore mellett még további 3 szakértői gárda dolgozik a produktumon: egy Szlovákiából (Impact Games, játékalapú tanulás szakértők), egy Szlovéniából (Art Rebel …

Erasmus projektjeink: Exploring the past in peace (Békében felfedezni a múltat) Read More »

A tanulás rovására?

Honnan lehet tudni, hogy a játékosság nem megy-e a tanulás „rovására”? Valószínűleg azt gondolta a kérdés feltevője, hogy a játékosítás azt jelenti, hogy az órákon játszunk és úgy tanulunk. Nem egészen így van. A gamifikációt csak az értékelésben használjuk, a tanórákon pedig sokféle módszert alkalmazva tanítunk, amibe akár a játszva tanulás is belefér. Így ez …

A tanulás rovására? Read More »

Ez most komoly?

Mennyire tudják komolyan venni a diákok a „játékra” épült értékelést? A játék és a komolyság nem kizáró ok. Sőt! Azt gondolom, hogy játszani csak úgy lehet, ha komolyan vesszük, betartjuk a szabályokat. Ha leülök pl. társasjátékozni akár diákokkal, akár felnőttekkel (igen, a játék nem csak gyerekeknek való), akkor az alapvető elvárás, hogy a játékszabályokat be …

Ez most komoly? Read More »