motiváció

Karácsonyi akciós csomagajánlat a MotiMore-tól

Kedves Kolléga!   Karácsonyi Akció! Újévi fogadalmat keresel? Van egy kiváló ötletünk! 🙂 Kezdd az évet egy remek paradigmaváltással! MotiMore karácsonyi ajándékcsomag minden megújulásra vágyó felhasználónknak! Most mi álljuk a teljes képzésedet! Ne habozz, vesd bele magad a gamifikációba, és minden egyebet hozunk mi! Vásárolj minimum 30 db féléves licenszt (most az éves előfizetés áráért …

Karácsonyi akciós csomagajánlat a MotiMore-tól Read More »

Jó gyakorlataink: BuraGO a Burattinoban

„A Burattino egy szeretetre épülő, sokszínű, befogadó és elfogadó közösség. A segítő kezek iskolája, ahol mindenki azt a támogatást kapja, amire szüksége van.” A csepeli Burattino iskola az egyetlen olyan integrált gyermekvédelmi intézmény Magyarországon, mely civil fenntartásban működik, tandíjmentesen. Fő feladatunknak tekintjük a hátránykompenzációt, az esélyteremtést, a társadalmi integráció elősegítését. A Motimore csapatával együttműködve, évekkel …

Jó gyakorlataink: BuraGO a Burattinoban Read More »

Sikeres?

Mikor tekinthető sikeresnek a gamifikáció? Ez nagyon jó kérdés! De próbáljuk meg megfogalmazni, hogy mikor nevezhető sikeresnek az oktatás? Ha az átlagok egyre jobbak? Vagy a gyerekek jobban teljesítenek pl. az érettségin, felvételin, a kompetenciamérésen vagy a PISA-mérésen? Vagy akkor, ha motiváltak lesznek és szeretnének még többet tanulni? Vagy akkor, ha nem stresszelnek? Vagy akkor, …

Sikeres? Read More »

Diáktípusok

Bevezettem a rendszert, kiosztottam tananyagokat is, pontokért. Fura, de megváltozott néhány gyerek, eddig csendesek voltak, most pedig elég agresszíven beszólnak, ha valami nem működik a rendszerben. Ha egy online felületen vezetjük osztálytermünket (pl. a motimore.com oldalán), akkor a diákoknak a tanuló ’én’-jét árnyalja a játékos személyiségük. A szakirodalom (pl. Richard Bartle (1996)) különböző játékos típusokat …

Diáktípusok Read More »

Minimum vagy maximum?

Mit kezdjek azokkal, akik csak a minimumon akarnak teljesíteni? Mindig lesznek olyan diákok, akiknek elég a minimum, mert úgy gondolják, hogy az a tárgy nekik nem fontos. De ugye nem gondoljuk komolyan, hogy minden diák, minden tantárgyból a maximum felé törekszik, amikor van legalább 12 tantárgyuk és heti 35 órájuk? Én azt el tudom fogadni, …

Minimum vagy maximum? Read More »

Régen minden jobb volt?

Miért kell egyáltalán motiválni a diákot, miért nincs meg benne az a kíváncsiság, tudni akarás, ami annak idején bennünk megvolt? Mi, „öregek”, hajlamosak vagyunk megszépíteni a múltat: „régen minden jobb volt”, „bezzeg az én időmben” kifejezéseket használni. De, ha őszintén visszagondolok a diákkoromra, akkor – finoman fogalmazva – nem minden tantárgy tanulására volt meg bennem …

Régen minden jobb volt? Read More »

Közösen a kollégákkal

Hogyan tudom motiválni rá a kollégákat? Nincs jobb annál, mint amikor a közvetlen kollégáiddal meg tudod beszélni, hogy éppen milyen módszerekkel, hogyan tanítasz, hogyan értékelsz. Nagyon inspiráló tud lenni egy ilyen jellegű szakmai beszélgetés, még akkor is, ha csak egy szünetben, egy kávé mellett, pár percig tart. Azt gondoljuk, hogy a gamifikációs értékelés – ha …

Közösen a kollégákkal Read More »

Adminisztráció

Több adminisztrációval jár, mint a hagyományos értékelés? Ha hagyományos módon értékelsz, akkor elég csak az osztályzatokat beírni az e-naplóba és már kész is. Nagyon könnyen be lehet írni egy egyest, nagyon gyorsan meg tudod csinálni. Aztán persze ettől a diák lehet, hogy végleg elveszti a motivációját, hiszen – különösen kis óraszámú tantárgy esetén – ezt …

Adminisztráció Read More »

„Gyengébb” tanulók

Régóta foglalkoztat, hogy gyengébb tanulói közösség esetében hogyan lehetek hatékony. A gamifikációs értékelési rendszer minden tanuló esetén működik, ha jól csináljuk. A „gyengébb tanulók” kifejezés persze többféleképpen is értelmezhető. Ha például lassú a diák, akkor olyan feladatokkal (is) tud pontokat gyűjteni, amelyekben nem az idő számít pl. házi feladat, beadandó dolgozat, kiselőadás, stb. Ha úgy …

„Gyengébb” tanulók Read More »

Motiváció és gamifikáció

Mennyivel motiválóbb, mint a hagyományos értékelés? Röviden összefoglalva: sokkal motiválóbb. Nagyon fontos, hogy a diákban tudatosuljon: lehet hibázni! A hagyományos értékelési rendszerben egy darab egyes osztályzat kijavításához legalább 7 db ötös kell. Tehát egy egyes után nagyon kevés gyerek fog küzdeni az ötösért, hiszen kisebb óraszámú tantárgyak esetén szinte lehetetlen ennyi jegyet szerezni. Ha pedig …

Motiváció és gamifikáció Read More »