MotiMore GameJam Kupa gimnazistáknak!
Szoktál azon gondolkodni, hogyan jut el valaki addig, hogy társasjátékokat, RPG-ket, PC, konzol és app játékokat fejlesszen? Szoktak jó ötleteid lenni egy-egy témában, hogy milyen jól lehetne őket játék formájában bemutatni, megvalósítani? Gyakran játszol? Úgy gondolod, hogy a játékokkal tanulni és tanítani is lehet? Érdekel a kultúra és a történelem? Mindig is érdekelt a játékfejlesztés és hogy hogyan juthatsz el az ötlettől a megvalósításig? Ha csak egyre is igennel válaszoltál, itt a helyed!
A MotiMore gamifikációs platform ezúttal diákoknak szervez GameJam Kupát a kulturális örökségek témakörében egy Erasmus+ projekt keretein belül!
Kiket várunk?
A GameJam-re olyan 4-5 főből álló gimnazista csapatokat várunk (korosztályi megkötés nélkül), akiket érdekel a játékfejlesztés és szívesen kipróbálnák magukat egy ötlet kidolgozásában. Előzetes fejlesztői tapasztalat nem elvárás, hiszen a GameJam kupát egy játékfejlesztői workshoppal nyitjuk!
Mi a téma?
Minden, ami kulturális örökség, legyen az kézzel fogható vagy szellemi!
A projekt, aminek keretein belül a GameJam megvalósul (Erasmus+: Exploring the Past in Peace) a történelmet tárja fel az UNESCO Kulturális Örökség listájának segítségével.
A kulturális és természeti világörökség védelméről szóló 1972-es egyezménnyel az UNESCO megállapította, hogy a Föld bizonyos helyei „kivételes egyetemes értékkel” rendelkeznek, és az emberiség közös örökségéhez tartoznak. Ilyenek például a Duna Limes szakasza Ausztriában és Szlovákiában, a Serengeti Park bizonyos részei Kelet-Afrikában, az egyiptomi piramisok, az ausztráliai Nagy Korallzátony és a latin-amerikai barokk katedrálisok is. És még megannyi más helyszín!
Ennek ellenére a kulturális örökség fogalma nem korlátozódik csupán a műemlékekre és a tárgygyűjteményekre. A kulturális örökséghez tartoznak az őseinktől örökölt élő kifejezések, történetek, szokások, szertartások, mesterségek, illetve a világegyetemmel és a természettel összefüggő sokgenerációs megfigyelések, tudáshalmazok is.
De miért is foglalkozunk mindezzel?
A projekt célja több tényezős: egyaránt törekszünk a történelmi és kulturális emlékek megőrzésére, a kulturális identitás megerősítésére és a kultúraközi kommunikációra, valamint az oktatás és a turizmus modern megközelítésére is.
Ezért is várjuk olyan gimnazista csapatok jelentkezését, akik egy egész napos GameJam fejlesztői kupán kipróbálnák magukat, ahol ráadásul a legjobbak jutalomban részesülnek!
Időpont, helyszín:
Időpont: 2023.04.29., szombat, 10-16 óra között
Helyszín: Alternatív Közgazdasági Gimnázium, 1035 Budapest, Raktár utca 1., Színházterem
Hogyan zajlik majd az esemény?
Egy rövid megnyitó után a diákcsapatok egy egyórás fejlesztői workshopon vesznek részt (előadó: Tóth Lambert, játékfejlesztő), melyben megismerkedhetnek a játékfejlesztés legfontosabb elemeivel és kérdéseivel, valamint útmutatót kapnak a saját fejlesztési-ötletelési folyamatukhoz. Ez után minden csapat egy véletlenszerűen meghatározott kulturális örökséggel és az ahhoz kapcsolódó játékfejlesztéssel, ötlettel foglalkozhat 5 órában, mentoráció mellett. A fejlesztési folyamatot mérföldkövekre tagoljuk. Az ötlet kivitelezési formátuma (például: .pdf, .ppt, miro, stb.) és célcsoportja a csapatok döntési körében marad.
Nap végére a csapatoknak az ötletet egy google form és egy tetszőlegesen választott bemutató formátum formájában kell leadniuk. A leadott anyagokat szakértői zsűri értékeli.
Eredményhirdetés és a legjobb ötletek bemutatása: 2023.05.06., szombat, online formátumban.
Kipróbálnád magad? Jelentkezz, jelentkezzetek itt!
https://forms.gle/xdxUi4TDw3JuUqs68
Kérdéseddel pedig az alábbi email címen kereshetsz bennünket: info@motimore.com
Az Európai Bizottság támogatása ennek a kiadványnak az elkészítéséhez nem jelenti a tartalom jóváhagyását, amely kizárólag a szerzők nézeteit tükrözi, és a Bizottság nem vállal felelősséget a benne foglalt információk esetleges felhasználásáért. PROJEKT SZÁM: 2022-1-SK01-KA220-SCH-000088367 PROJEKT CÍME: BÉKÉBEN FELFEDEZNI A MÚLTAT