tanulási_időszak

Racionalizálás

Hogyan tudom racionalizálni az adminisztrációs munkát? A tanárok többségének hideg futkároz a hátán, ha meghallja azt a szót, hogy „adminisztráció”. Ezzel így van e sorok írója is. Nagyon ritka az, aki azért lett tanár, mert rájött, hogy szeretne a Krétában adminisztrálni, év végén pedig bizonyítványt és törzslapot írni. Sajnos azonban egy gamifikációs értékelési rendszernél nem …

Racionalizálás Read More »

Technikai előképzettség

Szükség van komoly technikai előképzettségre ahhoz, hogy belevágjak? Röviden megválaszolva: nincs. Bővebben: tényleg nincs. A MotiMore felülete nagyon felhasználóbarát, szinte mindent elénk tol. Ha be tudsz kapcsolni egy számítógépet/laptopot már nyert ügyed van. Ha tisztában vagy a gamifikációs értékelés alapjaival, akkor tudod, hogy csoportokba kell a diákoknak belépni. Ha egyből pontot akarsz adni, akkor figyelmeztetni …

Technikai előképzettség Read More »

Ellenállás

Mi van, ha bevezetem, és nem megy jól, ellenállnak a diákok? Én csinálom rosszul?  A játékok rendkívül fontos elemét képezik a szabályok. Egy focimeccs attól lesz érdekes, hogy nem szabad mindent, és ugyanez vonatkozik egy videójátékra, vagy egy eljátékosított értékelési rendszerre is. Ez – óhatatlanul – nagyobb terhet, és más jellegű felelősséget ró a tanárra, …

Ellenállás Read More »

Az időfaktor

Mennyi idő legyen egy-egy feladat elvégzésére? Röviden megválaszolva: elegendő. Ebben a rendszerben nagyon fontos, hogy a diák jól be tudja osztani az idejét, legyen lehetősége arra, hogy saját tempójához és saját elfoglaltságaihoz igazítsa a kiadott feladatok elvégzését. Semmiképp ne legyen az, hogy egy-két napos határidővel adunk ki feladatot. Jobb inkább úgy megközelíteni, hogy milyen hosszú …

Az időfaktor Read More »

Minden tantárgy?

Minden tantárgy esetében alkalmazható-e? A válasz határozottan: igen. Ez egy értékelési rendszer, aminek az a lényege, hogy csak a tanulási időszak végén adunk osztályzatot, a tanulási időszak alatt a diákok pontokat gyűjtenek. A tanítási módszereken – ha azok eddig beváltak és működtek – nem kell változtatni, csak ki kell jelölni mérési pontokat és, hogy mire …

Minden tantárgy? Read More »

Tervezés

Mennyire kell előre gondolkodni? A legjobb, ha már a tanév elején megtervezed, hogy melyik tanulási időszak mettől meddig tartson. Ehhez figyelembe kell venni azt, hogy az adott tantárgyból hány osztályzatot kell adnod. Mindegyik tanulási időszak végén csak egy jegyet adunk az összegyűjtött pontok alapján, tehát ahány tanulási időszakod van a tanévben, annyi jegyet tudsz adni. …

Tervezés Read More »

Mennyi idő egy tanulási időszak?

Milyen heti óraszámhoz és mekkora időszakkal érdemes tervezni? A magyar oktatási rendszer nagyon fontos eleme az osztályozás. Nagyon kevés helyen van arra lehetőség, hogy ne osztályozzuk a diákot. Alapvetően ez határozza meg az adott félévben a tanulási időszakok számát. Általában a legtöbb iskolában az az elvárás, hogy ha a heti óraszám x, akkor félévente x+1 …

Mennyi idő egy tanulási időszak? Read More »

Miért a MotiMore?

Milyen felületet használhatok? Talán nem lepődsz meg, ha mi a motimore.com felületét ajánljuk. Ez az oldal erre lett kitalálva. Nagyon jól kezelhetők benne a csoportok, könnyen lehet létrehozni benne tanulási időszakokat, ahol mindenféle pontszerzési lehetőségre (röpdolgozat, témazáró, beadandó, kiselőadás, Kahoot, stb.) Te állíthatod be az elérhető pontszámot, a szinteket. Bármikor tudsz egyénileg vagy csoportosan is …

Miért a MotiMore? Read More »

Érthető pontrendszer

Hogyan alakítsunk ki könnyen érthető pontrendszert? Az a szerencsés, ha minden tanulási időszakban ugyanazt a pontrendszert használjuk. Azaz, lehetőleg pl. egy témazáró dolgozat mindig ugyanannyi pontot érjen. Hasonlóképpen a Kahootokra, a beadandókra, a digitális tananyagokra is érdemes ugyanannyi pontot adni. A Motimore felületen a diákok pontosan látják, hogy mire mennyi pontot tudnak szerezni, így megtervezhetik …

Érthető pontrendszer Read More »

Kezdeti nehézségek

Nagyon nagy plusz munka? Megéri a fáradtságot? Nem akarunk senkit félrevezetni, kezdetben valóban több munkát kell belefektetni. El kell magyarázni a diákoknak – szükség esetén a szülőknek, kollégáknak –, hogy mi ez. Mivel ez egy elég nagy paradigmaváltás biztosan lesznek szkeptikusok, ellenállók. A diákok többsége viszont gyorsan megkedveli ezt a rendszert, hiszen a lényege, hogy …

Kezdeti nehézségek Read More »